Григор Димитров на 1/2-финал в Париж, връща се в Топ 20!

0
Григор Димитров се класира за

Григор Димитров се класира за полуфиналите на Мастърса в Париж, след победа 6:2,7:5 над чилиеца Кристиан Гарин.

Това бе първи двубой между двамата, в който българинът записа най-доброто си класиране в турнирите от този ранг за тази година. С успеха в парижката зала „Берси“ Димитров си гарантира и завръщане в Топ 20 на ранглистата. На полуфиналите Григор ще се изправи срещу победителя от двойката Новак Джокович – Стефанос Циципас.

Димитров започна много уверено срещата, като сервираше в първия гейм и го спечели на нула. Доброто начало на българина се отрази на неговия по-неопитен съперник, който изглеждаше по-нервен. Димитров получи общо четири точки да пробие Гарин и от четвъртата се справи срещу чилиеца, за да поведе с 2:0. В третия гейм българинът затвърди пробива, за да получи много голямо предимство. До края на сета Димитров не допусна да се разконцентрира и убедително затвори първата част при 6:2.

Димитров започна силно и втората част – с убедително вземане на първия гейм на собствен сервис и пробив при сервис на чилиеца. След това обаче допусна Гарин да върне пробива и да поведе в резултата до 4:5. Бързо обаче успя да преодолее отпускането и в край сметка затвори сета при 7:5, а с това и мача с 2:0.