Григор Димитров пропиля шансовете си срещу Зверев (видео)

0

Григор Димитров пропусна възможността да се класира за пръв път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Българинът не можа да се възползва от шансовете си срещу Александър Зверев и отпадна на осминафиналите на “Ролан Гарос” след 1:6, 4:6, 3:6.

Първата българска ракета направи 50 непредизвикани грешки и реализира само два от общо 16 брейкбола, които се оказаха решаващи за крайния изход от двубоя олимпийския шампион.

Григор тотално провали първия сет, в който записа 3 двойни и общо 12 непредизвикани грешки. Във втората част обаче имаше преимущество и изглеждаше сякаш трябваше да се възползва от него, но не съумя да довърши започнатото.

Зверев се спаси за пореден път в около 10-минутни сервис геймове и в третия сет, а Димитров не можа да нанесе решителен удар срещу съперника си.

За Григор остават позитивите от факта, че изравни най-доброто си постижение в Париж, достигайки четвъртия кръг на турнира. Най-добрият български тенисист ни ще се изкачи до 25-а позиция в световната ранглиста след позитивния си рейд на “Ролан Гарос” и преди това на турнира в Женева.

Зверев ще се бори за участие на полуфинал срещу Томас Мартин Ечевери.