Григор Димитров с „чиста“ победа на старата на US Open

0
Григор Димитров и още трима

В мач от първия кръг българинът се наложи с 3:0 (6:2, 6:4,7:6) над Иниго Сервантес от Испания.

Българинът изигра много силен първи сет, спечели четири поредни гейма, в които реализира два пробива и макар че допусна съперникът да върне единия, без проблеми затвори сета.

С напредването на мача играта се изравни, двамата съперници си взимаха своите подавания. В края българинът изигра много силен гейм, за да пробие и да затвори сета с 6:4.

По подобен начин се разви третата част, в която на Гришо дори му се наложи да спасява сетбол. Ситуацията се усложни при 5:5, когато Сервантес получи топка за пробив, но изпрати топката в мрежата. След това Димитров отново даде точка за пробив след неуспешен сечен бекхенд. Испанецът се възползва от лекия начален удар на българина и с мощен ретур проби за втори път в мача.

В този момент обаче Димитров игра много концентрирано и се възползва напълно от това, че първият сервис на Сервантес не влизаше. Той върна пробива и прати сета в тайбрек, който спечели 9:7.

Във втория кръг той ще играе срещу Жереми Шарди, срещу когото е играл три пъти в професионалната си кариера. Българинът има две победи, включително и в последната им среща през 2015 г. в Австралия.