Григор Димитров с титла в Акапулко, връща се в Топ20!

0

gr_dimitrov-akapulko02В трисетов трилър той спечели финала на турнира в Акапулко, след като победи със 7:6, 3:6, 7:6 южноафриканеца Кевин Андерсън. Това е втората титла за Григор Димитров в кариерата му и първа от категорията АТП 500. За успеха си той ще получи 500 точки, с които 22-годишният българин отново ще намери място сред 20-те най-добри тенисисти на планетата и 316 400 долара. По пътя към нея нашето момче постигна пет победи като мина последователно през Маринко Матошевич, Маркос Багдатис, Ернест Гулбис, Анди Мъри и Кевин Андерсън на финала. Димитров отново демонстрира, че е израснал изключително много не само физически, но и психически, не се отказа в нито един момент, въпреки че бе близо до загубата, и в крайна сметка успя да стигне до втората си титла на ниво АТР и първа от категория 500.

gr_dimitrov-akapulko98Финалният двубой се превърна в истинска гладиаторска битка, в която двамата тенисисти демонстрираха великолепна игра, спиращи дъха разигравания и огромната си класа. Гришо влезе в мача като фаворит, но 203-сантиметровият южноафриканец доказа, че заслужава мястото си на финала като затрудни максимално хасковлията не само с перфектния си сервис, но и с отлична игра от основната линия.

Григор спечели първия сет след тайбрек, в който даде само една точка на съперника си.

Още в първия гейм на втория сет обаче българинът допусна пробив, който не успя да върне и Андерсън приключи сета 6:3.

Същинската драма се разви в решителния трети сет. В третия гейм южноафриканецът успя да пробие сервиса на Димитров и поведе 2:1.  Гришо успя да върне пробива в осмия гейм за 4:4, след което взе своето сервиране и поведе 5:4. Андерсън обаче пак вкара в действие основното си оръжие – изключително мощния си сервис и изравни – 5:5. Двамата си размениха по още един оспорван гейм и се стигна до тайбрек. В него Андерсън бързо се откъсна напред с 2:4, но българинът първо изравни до 4:4, а в последствие стигна до шампионска топка при 6:5. Последва продължително разиграване, при което Андерсън се опита да върне една топка, но тя се закачи в мрежата и излетя в аут, с което титлата отиде в ръцете на Димитров!