Григор Димитров срещу Села в трети кръг на “Уимбълдън”

0
Дуди Села от Израел

Григор Димитров ще се изправи срещу Дуди Села от Израел в третия кръг на турнира в Уимбълдън.

Високият едва 175 см. Села се наложи в петсетова драма над по-високия с 33 см от него Джон Иснър с 6:7(5), 7:6(5), 5:7, 7:6(5), 6:3.

Села на два пъти изоставаше в двубоя, в който имаше само четири пробива. Решителният от тях беше реализиран във втория гейм на петия сет, когато израелецът поведе с 2:0. Маратонският двубой продължи за 3 часа и 54 минути.

Интересното е, че Иснър е победител в най-дългия мач в историята на „Уимбълдън“ – 11-часовия дуел срещу Никола Маю през 2010 година с резултат 70:68 в последния сет. Американецът оттогава обаче е загубил всичките си петсетови мачове на „свещената трева“ в Лондон (Фая – 2012 година, Чилич – 2015-а, Цонга – 2016-а и сега от Села).

32-годишният Дуди Села заема 90-о място в класацията на АТР. Димитров има четири победи в общо петте си срещи с израелския тенисист. За последно двамата се изправиха един срещу друг в Делрей Бийч (САЩ) през 2016 година, когато хасковлията спечели с 6:4, 6:2.