Григор Димитров стартира с победа в Париж

0
Поредна ранна загуба

Григор Димитров стартира с победа срещу Робарто Баутиста Агут със 2:0 (7:6 (10), 6:4) участието си в турнира от сериите Мастърс 1000 в Париж.

Хасковлията излезе преобразен, за разлика от последните си мачове, в които записа разочароващи резултати. През седмицата стана ясно, че в щаба на Григор Димитров влиза легендата Андре Агаси, а този ход очевидно даде отражение още в първия му двубой.

Първият сет премина без пробиви, като двамата тенисисти се следваха неотлъчно до 6:6. Последва много драматичен тайбрек, в който едва на петият сетбол Григор Димитров успя да устои и спечели с 12:10 точки.

Втората част беше далеч по-атрактивна за зрителите, с няколко обрата. Григор Димитров направи два пробива за 4:2, но след това, осъзнал, че няма какво да губи испанецът започна да играе много по-добре и изравни за 4:4. Последните минути от срещата обаче бяха за българина. След нов пробив, Григор Димитров стигна до 5:4, а след това взе частта с 6:4.