Григор отказа Манарино, класира се за 1/8-финалите в Акапулко

0

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на турнира от категория АТП 500 в мексиканския град Акапулко. Хасковлията се справи с Адриан Манарино с резултат 6:4, 3:0 и отказване на французина във втория сет. В следващия кръг Гришо ще играе със сърбина Миомир Кецманович.

Димитров не показа най-добрия си тенис, макар че доминираше през по-голямата част от мача. Срещата започна оспорвано, като Гришо пръв стигна до точка за пробив в третия гейм, която обаче беше отразена. В седмия българинът получи нови два шанса да пробие и при общо третата си възможност взе подаването на съперника си, повеждайки с 4:3. При 5:4 Григор сервираше за сета и бе подложен на сериозно изпитание, но се справи, отразявайки три брейкбола и в крайна сметка след 48 минути игра първа ни ракета си осигури аванс в сетовете.

Втората част започна прекрасно за хасковлията, който набързо поведе с 3:0, докато Манарино видимо не се чувстваше добре на корта и започна все по-често да допуска неточности. В четвъртия гейм французинът предпочете да съхрани здравето си и се отказа, пращайки Григор към втория кръг на надпреварата.