Григор премина леко през Троицки за 1/2-финал в София!

0
За малко повече от час Григор

За малко повече от час Григор Димитров победи с 2:0 /6:3, 6:3/ миналогодишния финалист на Sofia Open Виктор Троицки.

Димитров доминираше от самото начало и не остави съмнения в превъзходството си. Първата ракета на България започна силно двубоя и проби в самото начало, за да дръпне с 3-0. Гришо нямаше проблем да взима подаванията си до края на сета, за да поведе в резултата.

Втората част вървеше равностойно до 3-3, когато 3-ят поставен в схемата успя да стигне до нов пробив, след което да вземе и следващите два гейма, за да затвори мача след час и 5 минути игра.

По този начин българинът стигна до полуфиналите на София Оупън в първото си участие на турнира, а там негов съперник ще бъде 8-ят поставен Мартин Клижан или грузинецът Николос Басилашвили, който вчера отстрани водача в схемата Доминик Тийм. Двубоят на Димитров ще бъде от 18:00 часа в столичната зала „Арена Армеец“.