Григор преодоля Куевас, среща Фабиано

0
Григор Димитров се класира за третия кръг

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис след успех с 6:3, 6:7(5), 6:3, 7:5 срещу уругваеца Пабло Куевас. Там българинът ще се изправи срещу италианеца Томас Фабиано, които победи най-високия състезател в турнира – 213-сантиметровия американец Рейли Опека с 6:7(15), 6:2, 6:4, 3:6, 7:6(5). Това ще бъде първи мач между двамата в турнири на АТР. 29-годишният италианец е номер 104 в световната ранглиста в момента.

Мачът започна по отличен начин за Димитров – с пробив и 3:0 в негова полза. Това остави съперника му безпомощен и българинът бързо поведе в резултата след 6:3. Втората част бе доста по-оспорвана. До края ѝ двамата тенисисти не успяха да вземат предимство и спечелиха всичките си сервис геймове. Последва тайбрек, а 94-тият в световната ранглиста Куевас се наложи в него със 7:5, за да изравни резултата.

Третият сет отново започна добре за Григор, който поведе с 3:1 и до края не позволи на съперника си да обърне. В равностойна четвъртата част хасковлията успя да пробие сервиса на съперника си в самия ѝ край за 6:5 и после лесно да вземе подаването си и да се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Мачът продължи 2 часа и 49 минути.