Григор с чиста победа над Алтмайер, чака го 211-сантиметров гигант

0

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира на твърда настилка от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9,15 милиона долара след победа к 2:0 над германеца Даниел Алтмайер

Поставеният под номер 23 българин надигра германеца с 6:4, 6:2 за 87 минути. Поледата му осигури 45 точки за световната ранглиста и 51895 долара.

Българинът взе първия сет с брейк в десетия гейм, а във втората част набързо дръпна с 4:1 и не даде особени шансове на съперника.

В следващия кръг българинът ще се изправи срещу 211-сантиметроия представител на домакините Райли Опелка, който е поставен под №16 в схемата. Двамата се срещнаха за първи път през август този сезон на турнира „Мастърс“ в Торонто, където Опелка спечели във втория кръг с 6:3, 6:4, а в последствие стигна до финала.