Гришо и Ноле доиграват днес двубоя помежду си

0
днес двубоя помежду си

Двубоят между Григор Димитров и Новак Джокович от третия кръг на Мастърса в Синсинати ще се доиграе в петък, обявиха организаторите. Лошите метеорологични условия са причината за тази промяна в програмата. Българинът и сърбинът ще подновят битката помежду си от третия сет при резултат 2:1 гейма в полза на бившия номер 1.

Защитаващият титлата си от 2017-а година българин спечели първата част по категоричен начин, след два пробива, резултат 6:2 само за 29 минути.

Хасковлията стартира силно и във втория сет, но след като за трети път проби бившия номер 1, играта му бе разколебана, а Ноле установи контрол.

Гришо загуби подаванията си на два пъти и в крайна сметка Джокович изравни. Точно, когато предстоеше решителният трети сет, дъждът заваля отново. 97 минути бяха нужни, за да бъде играта подновена, но за кратко. Само след три изиграни гейма, в последния от които носителят на 13 трофея от Големия шлем проби нашия представител, дъждовните капки отново покриха Централния корт, а надпреварата бе преустановена

Добрата новина е, че доиграването ще бъде в удобно за гледане време от българска гледна точка. Програмата стартира в 20 часа с мача на Симона Халеп и Ашли Барти, а след неговото изиграване на корта ще излязат двамата балканци. В петък трябва да се изиграят всички четвъртфинали, така че победителят от Димитров-Джокович ще има два мача в един ден. След тяхното доиграване е мачът Роджър Федерер-Леонардо Майер, а след него по-добрият от сблъсъка на Гришо и Ноле ще се появи отново на Централния корт за мач с Милош Раонич.