Гришо измъчи, но не успя да победи Надал

0

grigor_dimitrov-ausopen0222-годишният българин, който за първи път в кариерата си играе в толкова напреднала фаза в Големия шлем, показа впечатляващ сервис и чудесни удари от форхенд, като взе първата част с 6:3 само за 32 минути.

Надал обаче изравни сетовете, след като спечели страхотната 66-минутна битка във втория сет със 7:6 (3).

rafael_nadal-aus_open03В третата част Димитров показа страхотен характер, като навакса пробив изоставане и дори имаше три сетбола. Той обаче не се възползва от открилите се ситуации и лидерът в световната ранглиста поведе с 2:1 сета. Излязъл напред в резултата, световният № 1 стана много стабилен, а грешките в играта на българина се увеличиха. Испанецът направи ранен пробив, а след това постигна втори, за да се класира за полуфиналите, където ще срещне победителя от мача между Роджър Федерер и Анди Мъри.