Гришо надигра М. Зверев в Ротердам

0
Перфектен старт

Григор Димитров надигра Миша Зверев с 2:1 (6:7, 6:2, 6:4) Михаил Зверев в мач от първия кръг на турнира в Ротердам.

Първият сет бе доста труден за българина и той го загуби с 6:7 гейма след тайбрек. В шестия гейм Гришо стигна до две точки за пробив при 40:15 в негова полза, но Миша Зверев се измъкна и изравни за 3:3, но българинът отново излезе гейм напред за 4:3. В тайбрека Зверев поведе с 5:1 точки, Григор намали до 4:5, но загуби тайбрека с 4:7 точки, а с това и сета с 6:7 гейма.

Във втория сет Григор Димитров бе много по-убедителен. Българинът проби Зверев в петия гейм и поведе с 3:2, а впоследствие затвърди пробива за 4:2, за да затвори малко по-късно частта с 6:2.

Третият сет започна с равенство до 2:2, но Григор проби за 3:2. Българинът обаче допусна на свой ред пробив и изравняване за 3:3, но последва нов пробив и аванс от 4:3 за Димитров. До края най-добрият ни тенисист остана стабилен и затвори сета с 6:4, а с това и мача с 2:1 сета.

25-годишният българин продължава победната си серия от началото на 2017-а година, след като спечели ATP турнирите в Бризбейн и София, а на Откритото първенство на Австралия достигна до полуфиналите. Там Гришо загуби от Рафаел Надал, което е единственото му поражение от началото на година и той вече има 15 победи от 16 мача.