Гришо надигра Мъри, на финал e в Акапулко!

0

Първата ни ракета се наложи над именития британец в три сета 4-6, 7-6 (7-5), 7-6 (7-3) и се класира за финала на турнира в Акапулко.

В първия сет шотландецът доминираше и спечели с 6-4. Във втория обаче играта бе напълно равностойна и се стигна до тайбрек, в който Гришо набързо поведе с 5-1 и в крайна сметка взе със 7-5. В третия сет хасковлията нанесе своя удар в самото начало. Той проби Мъри в първия гейм, но допусна грешка при 5-4 в негова полза, когато Мъри върна пробива и изравни резултата – 5-5. Последва много оспорван гейм, в който Анди Мъри трудно спечели подаването си и поведе с 6-5. След това имаше бърз гейм на нула в полза на Гришо и нов тайбрек за определяне на победителя. Димитров отново бе по-добър, поведе с 6-3, след което не сбърка при първия си мачбол и триумфира в срещата.

Димитров досега имаше три загуби от три мача срещу британеца, всичките в турнири на твърди кортове и дори не бе печелил сет срещу него. Във финала на надпреварата в Акапулко най-добрият ни тенисист ще спори с Кевин Андерсън, който отстрани украинеца Александър Долгополов в другия полуфинал в три сета 6-1, 5-7, 6-4. С класирането си за финала Димитров заработи 142 650 долара и 300 точки за световната ранглиста.