Гришо навакса 2 пробива, преодоля и дел Потро!

0
Григор Димитров се класира за 1:2-финала

Григор Димитров победи с 2:0 (7:6(6), 7:5) аржентинеца Хуан Мартин дел Потро в мач от втория кръг на силния турнир от сериите АТП 500 в Пекин.

Това е втора победа за Димитров над дел Потро. И в двата сета българинът успя да навакса изоставане с по един пробив и стигна до победата – в първия сет след тай-брек, във втория – след пробив в решителния 12-ти гейм.

Мачът не започна добре за българина, който отново започна с колебливо подаване и реално не разчиташе на първия си сервис. Дел Потро не пропусна да се възползва и реализира пробив. Григор обаче прояви воля и в шестия гейм успя да върне пробива за 3:3. До края на сета двамата не срешиха при подаването си и се стигна до тайбрек, спечелен от българина.

По подобен начин се разви и втория сет – с пробив за аржентинеца, само че този път в шестия гейм – 2:4, след което последва затвърждаване за 2:5. И когато всичко подсказваше, че се отива към решителен, трети сет, Григор показа желязна воля, спечели пет последователни гейма за 7:5 и победа с 2:0!

На четвъртфиналите негов съперник ще бъде петия поставен в схемата испанец Роберто Баутиста-Агут, който по-рано през деня елиминира Душан Лайович.

Григор има да защитава 300 точки от турнира, защото игра и загуби финала от Анди Мъри миналата година, като ако успее и сега да стигне до битка за трофея, ще запази осмото място в световната ранглиста.