Гришо с чиста победа на Уимбълдън

0

В първия кръг поставеният под № 11 българин преодоля без никакви проблеми американеца Райън Харисън със 7-6, 6-3, 6-2. Двубоят продължи точно 100 минути.

В първия сет нямаше както пробиви, така и възможности за тях и нещата трябваше да се решат в тайбрек. Григор демонстрира ясно класата си и го спечели със 7-1.

Във втория сет българинът вдигна малко оборотите и успя да направи пробив в петия гейм, след което, макар и трудно го затвърди, за да поведе с 4-2. В деветия гейм Григор направи нов пробив и спечели частта с 6-3.

Третият сет започна отлично за 23-годишния Димитров, който дръпна с 2-0, след което явно се забавляваше на корта срещу година по-младия от него американец, показа много красиви неща и стигна с лекота до успеха.

В следващия кръг негов съперник ще бъде победителят от мача между Люк Савил от Австралия и Доминик Тийм от Австрия.