Гришо си върна на Шварцман, на ½-финал е в Китай

0
Григор Димитров играе на финала на турнира в Пекин

Григор Димитров си върна на Диего Шварцман за загубата на финала в Истанбул.

На турнира в китайския град Чънду първата ни ракета се наложи над аржентинеца с 4-6, 6-4, 6-3 и се класира за полуфинала.

И в Китай мачът не започна добре за българина. Аржентинецът постигна ранен пробив в първия сет, който му бе достатъчен, за да поведе в резултата. Шварцман проби и рано във втората част, като бе на два гейма от крайния успех, но Гришо показа характер и взе 4 поредни гейма, за да стигне до 6-4 и да вкара мача в решаващ сет. В него българинът бе по-свежият и по-сигурен тенисист, като рано дръпна с пробив и в последствие затвори мача след близо 2 часа игра.

За място на финала Димитров ще спори с победителя от двубоя между поставения под номер едно в схемата австриец Доминик Тийм и Алберт Рамос-Винолас.

Това е пореден успех за 25-годишният българин под ръководството на Дани Валверду. След като започна работа с него Димитров стигна 1/4 финалите в Торонто, 1/2 финалите в Синсинати и четвърти кръг на Откритото първенство на Щатите.