Гришо стартира с чиста победа в Австралия!

0

Григор Димитров стартира с чиста победа на Откритото първенство на Амстралия по тенис.

В мач от първия кръг българинът се наложи с 3:0 (6:4, 6:2, 7:6) над Марин Чилич от Хърватия.

Двубоят започна равностойно, като в седмия гейм българинът направи пробим, което се оказа напълно достатъчно впоследствие да затвори частта с 6:4, реализирайки третия си сетбол.

Втората част се разви изцяло под диктовката на Димитров. С два пробива Григор поведе с 5:1, след което се наложи с 6:2, доближавайки се само на сет от крайния успех.

В третия сет Чилич, който през 2018 г. достигна до финал в Мелбърн, подобри играта си. В осмия гейм Димитров трябваше да отразява два брейк-пойнта, но при третия допусна грешка от бекхенд и загуби подаването си за първи път в мача. При 5:3 за  Чилич успя да върне пробива, а след разменени успешни сервис-геймове се стигна до тайбрек, в който Димитров се наложи със 7:5 точки.

Във втория кръг съперник на българина ще бъде представителят на домакините Алекс Болт.