Гришо затрудни Джокович, но не успя да го надиграе

0
Григор Димитров открива

Григор Димитров отпадна на осминафиналите на Мастърса в Париж, след като загуби в три сета от световния номер 1 Новак Джокович, в отделните части 6-4, 2-6, 3-6. Въпреки че спечели първия сет, най-добрият ни тенисист не успя да запише втората си победа над сърбина в седмия двубой помежду им. Двамата сътвориха страхотно шоу, което продължи 2 часа и 24 минути.

Гришо изигра изумителен първи сет, в който напълно надигра сърбина и закономерно поведе в резултата. За съжаление обаче Димитров не успя да задържи високото ниво на игра, а и в същото време Джокович намали грешките си и в крайна сметка достигна до обрата и мястото на четвъртфиналите на турнира.

Като цяло българинът бе този, който задаваше темпото на игра и този, който търсеше развръзката в разиграванията. Повечето негови грешки и опита на Ноле обаче бяха решителни за поражението.

Това бе и последният официален турнир за Григор през 2017, а след силния финал на годината почти сигурно той ще завърши сезона в топ 20. Димитров все пак остава в Париж, тъй като продължава участието си в надпреварата на двойки.

Джокович пък поне засега запази първото място в световната ранглиста, което може да загуби още след турнира в Париж при положение, че не достигне финала, а Анди Мъри спечели Мастърса.