Група G: Германия би САЩ, и двата тима продължават

0

usa-germany01Томас Мюлер отбеляза четвъртия си гол на Световното в 55-та минута, за да донесе трите точки. Така той се изравни на върха при голмайсторите с Лео Меси и Неймар с по 4 попадения.

Американците също продължават на осминафиналите, заради по-добрата си голова разлика от Португалия.

ghana_portugal02В другия мач Португалия победи Гана с 2:1, но това не бе достатъчно за „мореплавателите“ да се класират за осминафиналите. Те се изравниха по точки с американците, но головата разлика на момчетата на Юрген Клинсман е по-добра.

В 31-та минута Джон Бой се опита нескопосано да изчисти центриране на Мигел Велосо и изпрати по ефектен начин топката в собствената си врата. „Черните звезди“ обаче отговориха добре и започнаха да търсят изравняването, като заслужено стигнаха до него в 57-та минута, когато Асамоа Гиан се разписа с глава.

Африканците се нуждаеха от още един гол, за да се преборят за второто място в групата, и тръгнаха да го търсят, но опропастиха няколко много добри атаки. Надеждите им бяха попарени от вратаря им Фатау Дауда, който се намеси безумно при една висока топка и поднесе топката на Кристиан Роналдо, който с точен изстрел от точката на дузпата отбеляза първия си гол на Мондиала и донесе успеха за своите.