група H: Белгия с пълен актив, Алжир изхвърли Русия

0

belgia_korea01Победното попадение вкара Ян Вертонген в 78-ата минута на срещата. Цяло второ полувреме Белгия игра с човек по-малко, след като Дефур беше изгонен с директен червен картон за брутален фаул срещу Ук.

През първата част чистите голови положения липсваха. Противно на логиката през втората част европейците успяха да бъдат по-активния състав и стигнаха до победен гол. В 78-ата минута Ориги стреля към вратата на Южна Корея, стражът им изби, кълбото попадна във Вертонген и той прониза вратата.

russia_algeria03В другата среща в групата Алжир записа златна страница във футболната си история, постигайки равенство 1:1 срещу Русия. Това е първото им достигане до елиминации в световни финали, като там играчите на Вахид Халилходжич ще срещнат Германия.

„Пустинните лисици“ финишират на второто място с 4 точки от трите си мача, които бяха достатъчни, за да ги превърнат вън втория африкански осминафиналист на Световното.

Резултата откри Александър Кокорин в 6-ата минута. Комбаров се включи чудесно в атака, центрира към точката на дузпата, където 19-годишният Кокоркин бе оставен без охрана и с глава младокът прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Райс М’Боли.

russia_algeria01До края на мача обаче руснаците не можаха за сътворят нищо смислено в атака и бяха наказани от Ислам Слимани в 60-ата минута.

На първо място в групата завърши Белгия, който приключи с пълен актив от 9 точки, на второ Алжир с четири. Русия – 2 точки и Южна Корея -1 точка, финишират съответно трети и четвърти.