Група Н: Белгия на 1/8-финал, Алжир с исторически успех

0

belgia_russia01Белгийците се класират за осминафиналите за пети път в последните си шест участия на световни финали.

Головите положения в срещата не бяха много. През първата част руснаците бяха по-близо до отбелязването на попадение, но не сполучиха. През втората белгийците имаха превес, даже веднъж гредата спаси Акинфеев от посещение на топката в мрежата му. Две минути преди края Еден Азар проби по лявото крило, стигна до аутлинията и върна към Дивок Ориджи, който отблизо вкара победния гол.

algeria-corea02Убедителна победа с 4:2 постигна Алжир срещу Южна Корея. Головете за успеха на Алжир вкараха Ислам Слимани, Рафик Халиш, Абделмумене Джабу и Ясин Брахими, а за азиатците се разписаха Хюнг-Мин Сон и Джа Чеол Коо. Така алжирците заемат второ място в групата и направиха важна стъпка към осминафиналите на световното първенство. С 3 точки те заемат второ място в групата. Начело е Белгия с шест, а Русия и Южна Корея са с по една.

За Алжир мачът ще остане в историята и с това, че оборът става първият представител на Африка, който вкарва четири гола в един двубой на световно първенство.