група Н: Резерви носят успех на Белгия срещу Алжир, освиркват Русия и Южна Корея

0

belgien_alger_m'boli02Африканският тим се възползва от лежерната игра на белгийците до почивката и поведе с попадение от дузпа на Софиан Фегули в 24-ата минута от дузпа, дадена за събаряне на самия него.

След почивката тимът на Белгия се активизира, като основна роля изигра влезлият като резерва Маруан Фелайни. Именно той изравни в 70-ата минута, когато засече красиво топката с глава в мрежата на изигралия добър мач вратар на ЦСКА (София) Райс М`Боли.

Друга смяна – Дрийс Мертенс вкара победния гол за Белгия в 80-ата минута, след като получи чудесен извеждащ пас от Еден Азар.

russia_korea03С равенство 1:1 започнаха участието си в същата група отборите на Русия и Южна Корея. След първото полувреме публиката на „Арена Пантанал“ в Куяба изпрати футболистите на двата отбора към съблекалните с освирквания. Разочарованието им дойде от качеството на играта, както и от минималния брой възможности пред двете врати.

През второто за кратко двубоят предложи емоции около головете на Кеун Хо Ли и Александър Кержаков. В 68-ата минута Кеун Хо Ли отправи силен удар, руският вратар Акинфеев сгреши сериозно и топката влезе в горния ляв ъгъл на вратата му.

Грешката, довела до гола, допринесе за това мачът да се оживи. Селекционерът на Русия Фабио Капело потърси бърза промяна и пусна в игра Александър Кержаков на мястото на Юрий Жирков. Само три минути след влизането си нападателят изравни. Той се възползва от късмета да е на правилното място след разбъркване и няколко рикошета в наказателното поле и отблизо с удар по земята преодоля вратаря Юнг.