група С: Колумбия на 1/8-финал, Япония не успя да бие 10 от Гърция

0

columbia_kot'd'ivori01japan_grece02Успеха на „Лос кафетерос“ донесоха Хамес Родригес в 64-ата и Хуан Кинтеро в 70-ата минути на двубоя. Три минути по-късно Жервиньо премина през трима бранители на Колумбия отляво и от малък ъгъл намали на 1:2. Последва много интересна игра, но повече голове не паднаха и колумбийците триумфираха в мача.

В другата среща от групата Япония и Гърция завършиха 0:0 в един от най-скучните мачове на Световното първенство до този момент.

Азиатците играха повече от едно полувреме в числен аванс, но въпреки това не успяха да намерят пътя към вратата на Oрестис Карнезис. Хиксът пък намали до минимум шансовете на двата отбора за продължаване в елиминациите.

Така двата отбора имат по една точка, докато Колумбия е с 6, а Кот д’Ивоар с 3. В последните мачове в групата Япония среща Колумбия, а Гърция ще играе с Кот д’Ивоар като двата тима ще трябва да постигнат победи, за да могат да се класират