Група В: Холандия без грешка, Испания напусна Мондиала с чест

0

Отборът на Холандия записа трети пореден успех на Световното първенство в Бразилия, след като победи Чили с 2:0, за да завърши на първо място в група В.

holland_chile03Двубоят на Арена де Сао Пауло бе равностоен, но без много голови положения. И двете попадения паднаха в заключителния четвърт час на мача, като бяха реализирани от влезлите на смяна Лерой Фер и Мемфис Депай. . В 76-та минута Луис ван Гаал вкара в игра Лирой Фер, а само минути по-късно халфът бе оставен абсолютно непокрит след центриране на Дарил Янмаат и откри резултата. В продължението на мача Робен проби отляво и подаде топката на Мемфи Депай, който оформи крайното 2:0 на празна врата.

australia_spain01В другия двубой от групата отборът на Испания запази своята чест и победи с убедителното 3:0 Австралия в последния си мач на Световното първенство в Бразилия.

Вия откри резултата в 36-та минута с атрактивен удар с пета след добра асистенция на Хуанфран. В 69-та минута Андрес Иниеста изведе Торес сам срещу вратаря на Австралия и нападателят на Челси покачи на 2:0. В 82-та минута резервата Хуан Мата оформи крайното 3:0 след подаване на Сеск Фабрегас.

Така „лалетата“ завършват на първо място в групата, следвани от Чили, бившия световен шампион Испания и Австралия, която не успя да спечели нито една точка, въпреки доброто си представяне в първите два мача.