Груповата фаза на Лига Европа приключи

Груповата фаза на Лига Европа приключи

Автор:
8 дек. , 2017  

Груповата фаза на Лига Европа приключи и вече са известни 24-те тима, които продължават към фазата на преките елиминации. Известно е и кой отбор в коя урна ще бъде на жребия в понеделник.

 

Крайни резултати:

 

Група А

Славия Прага – Астана 0:1 (0:1 Аничич 39)

Виляреал – Макаби Тел Авив 0:1 (0:1 Блекман 60)

 

Група В

Динамо Киев – Партизан 4:1 (1:0 Морозюк 6; 2:0 Мораеш 28; 3:0 Мораеш 31; 3:1 Йевтович 45; д. 4:1 Мораеш 78)

Йънг Бойс – Скендербеу 2:1 (0:1 Гавазай 51; 1:1 Оаро 55; 2:1 Асале 96)

 

Група С

Хофенхайм – Лудогорец 1:1 (1:0 Охс 25; 1:1 Вандерсон 62)

Истанбул Башакшехир – Брага 2:1 (1:0 Вишча 10; 1:1 Силва 55; 2:1 Емре 77)

 

Група D

Аустрия Виена – АЕК 0:0

Риека – Милан 2:0 (1:0 Пулич 7; 2:0 Гавранович 47)

 

Група Е

Аполон Лимасол – Евертън 0:3 (0:1 Луукмен 21; 0:2 Луукмен 27; 0:3 Влашич 87)

Аталанта – Лион 1:0 (1:0 Петаня 10)

 

Група F

Копенхаген – Шериф 2:0 (1:0 Сотириу 56; 2:0 Люфтнер 59)

Злин – Локомотив Москва 0:2 (0:1 Миранчук 70; 0:2 Фарфан 75)

 

Група G

Стяуа – Лугано 1:2 (0:1 Дапрела 3; 0:2 Вечей 32; 1:2 Гноере 60;

Апоел Беер Шева – Виктория Пилзен 0:2 (0:1 Хейда 29; 0:2 Хоржава 83)

 

Група Н

Арсенал – БАТЕ Борисов 6:0 (1:0 Дебюши 11; 2:0 Уолкот 37; 3:0 Уилшир 43; 4:0 Поляков 51-автогол; 5:0 Жиру 64-дузпа; 6:0 Елнени 74)

Цървена звезда – Кьолн 1:0 (1:0 Сърнич 22)

 

Група I

Олимпик Марсилия – Залцбург 0:0

Витория Гимараеш – Коняспор 1:1 (0:1 Бурабия 15; 1:1 Еступинян 77)

 

Група J

Херта – Йостерсунд 1:1 (0:1 Папаянопулос 58; 1:1 Пекарик 61)

Заря – Атлетик Билбао 0:2 (0:1 Адурис 70; 0:2 Раул Гарсия 86)

 

Група К

Витес – Ница 1:0 (1:0 Кастайньос 85)

Зюлте-Варегем – Лацио 3:2 (1:0 Де Пау 6; 2:0 Хейлен 60; 2:1 Кайседо 67; 2:2 Лейва 76;

3:2 Исека 83)

 

Група L

Вардар – Розенборг 1:1 (1:0 Итало 9; 1:1 Бендтнер 45-дузпа)

Реал Сосиедад – Зенит 1:3 (0:1 Ерохин 35; 1:1 Вилиан 58; 1:2 Иванович 64; 1:3 Паредес 85)

 

Разградските „орли“ завършват на второ място в група “С” на Лига Европа, което ги праща в урната на непоставените отбори на жребия за 1/16-финалите. Това означава, че българският шампион ще се изправи срещу един от 15-те поставени тима (с Брага не могат да играят), където, поне на хартия, са по-силните отбори. Сред тях фигурират имената на европейски колоси като Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид и други.

Ето как ще са разпределени урните за жребия, който ще се тегли на 11 декември понеделник, като Лудогорец със сигурност ще е домакин в първия мач:

Поставени отбори: ЦСКА (Москва), Атлетико (Мадрид), Лайпциг, Спортинг (Лисабон), Виляреал, Динамо (Киев), Брага, Милан, Аталанта, Локомотив (Москва), Виктория (Пилзен), Арсенал, Залцбург, Атлетик (Билбао), Лацио, Зенит.

Непоставени отбори: Наполи, Спартак (Москва), Селтик, Борусия (Дортмунд), Астана, Партизан, Лудогорец, АЕК, Лион, Копенхаген, Стяуа, Цървена звезда, Марсилия, Йостерсунд, Ница, Реал Сосиедад.

 


Изпращайте снимки и информация ТУК или на вайбър, тел. 0885009402 по всяко време на денонощието!


Comments are closed.