„Хасково“ прекъсна серията на „Дунав 8806“

0

Хасковлийки спечелиха убедително – 78:58 първия си домакински мач от полуфиналната плейофна серия и намалиха резултата на 1-2 победи.

Още в първата част съставът на Елена Станкова взе сериозна преднина от 12 точки. В средата на втората „сините феи“ успяха да намалят преднината на съперничките си, но те бързо я възстановиха и краят на полувремето дойде при 41:30 за домакините.

След почивката хасковлийки продължиха изключително силната си игра и увеличиха преднината си до 19 т. в края на третата част, за да ликуват след последната сирена.

Много силен мач за домакините от „Хасково 2012“ направи Биджони Рийвс, която отбеляза 24 точки, 15 от които от тройки, дабъл дабъл от 18 точки и 11 борби записа Уолтия Рол.

За „Дунав 8806“ Кристина Сантяго записа 15 точки и 9 борби.

Четвъртият мач от серията е тази вечер, отново в Хасково. Ако се стигне до евентуален пети мач, той ще бъде на 18 април, петък, от 18 ч. в зала „Дунав“ в Русе.

В другия полуфинал „Левски“ вече си осигури място на финала, след победа 79:78 над „Нефтохимик“ в третия мач в Бургас.