Холандия на ¼-финал след драматичен обрат срещу Мексико

0

Мексико поведе в резултата в 48-та минута, когато Джовани дос Сантос стреля от дъгата на наказателното поле на Холандия, като изпрати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Яспер Силесен.

holland_mexico03„Лалетата“ изравниха в 88-та минута, когато Ариен Робен центрира от корнер в наказателното поле на Мексико, където Клаас-Ян Хунтелаар свали топката с глава към Уесли Снайдер, който бе оставен непокрит и разстреля Гийермо Очоа за 1:1.

Във втората минута на добавеното време на срещата съдията Педро Проенса отсъди спорна дузпа за нарушение срещу Ариен Робен. Клаас-Ян Хунтелаар донесе победата на Холандия, след като реализира наказателния удар в четвъртата минута на добавеното време на срещата, като изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Очоа.