Холандия ни удари 3:1, върна ни на четвърто място в групата

0
България загуби с 1:3

Националният отбор на България по футбол загуби с 1:3 гостуването си на Холандия в среща от квалификациите от група А за класиране на Световното първенство в Русия догодина. Това е четвърта загуба на „трикольорите“ при гостуванията им в световните квалификации

България загуби с 1:3Срещу „лалетата“ избранниците на Петър Хубчев не усяха да повторят успешната си игра срещу Швеция преди броени дни, допуснаха много грешки в дефанзивен план, които се оказаха решаващи за крайния изход от двубоя. И трите попадения във вратата на Пламен Илиев бяха създадени през зоната на Страхил Попов, откъдето последваха и трите центрирания.

„Лалетата“ поведоха още в 7-та минута с гол на Дейви Прьопер, Ариен Робен удвои преднината им в 67-та минута. Само две минути по-късно „трикольорите“ намали изоставането. Ивелин Попов центрира от фаул в наказателното поле на домакините, където Георги Костадинов се опита да играе с топката, но не стана ясно дали успя да я докосне, след което тя се озова във вратата на Яспер Силесен.

Третото попадение за домакините отново бе дело на Дейви Прьопер, койт в 80-ата минута оформи крайното 3:1 за Холандия.

В заключителните минути на срещата Георги Костадинов бе близо да вкара втори гол за България, но ударът му с глава премина покрай целта. В другия мач от групата Швеция победи като гост Беларус с категоричното 4:0. По-късно днес е и сблъсъкът между Франция и Люксембург.

В класирането Швеция вече е лидер с 16 точки, колкото имат и „петлите“. Холандия е на трето място с 13 точки, докато България е на четвърта позиция с 12 пункта.