И Германия преклони глава, на полуфинал сме

0

Пред около 4000 зрители в зала „Ерго Арена“ в Гданск, воденият от Камило Плачи състав направи нов обрат, този път от 0:1 до 3:1 (28:30, 27:25, 25:22, 25:20) срещу Германия.

Така българите се класираха за полуфиналите, където ще срещнат Италия, която пък отстрани Финландия също след 3:1 гейма. Мачът е в събота (28 септември) от 19,00 часа българско време на националния стадион на Дания „Паркен“ в Копенхаген.

Лъвовете започнаха вихрено и дръпнаха в първия гейм след феноменални прояви на блок на Теодор Тодоров и Виктор Йосифов. Германците обаче не се предадоха и в крайна сметка успяха да затворят гейма след няколко грешки на нашия тим – 30:28.

Вторият гейм се разви огледално, като Германия поведе в резултата, но възпитаниците на Камило Плачи показа характер и обърнаха, за да изравнят резултата. В третия гейм България игра на изключително високо ниво и след силни прояви на сервис и в атака стигна до успех с 25:22.

Четвъртата част започна равностойно, но българите не изпуснаха инерцията и с много силна игра, както в атака, така и в защита, стигнаха до заслужен успех с 25:20 и се класираха сред най-добрите четири тима на Европейското първенство.