„Интер“ на крачка от финал в Шампионска лига (видео)

0

„Интер“ направи сериозна крачка към класиране на финала в Шампионска лига.

На стадион „Джузепе Меаца“ съставът на Симоне Индзаги постигна комфортна победа с 2:0 при символичната си визита на градския си съперник „Милан“ в първи двубой от полуфиналите в най-комерсиалния футболен турнир.

„Нерадзурите“ откриха резултата на стадион „Джузепе Меаца“ още в осмата минута. Хакан Чалханоглу центрира от ъглов удар отляво на границата на вратарското поле на „росонерите“, Един Джеко се пребори с Давиде Калабрия и с изстрел от въздуха с вътрешната част на левия си крак прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратаря Майк Менян, който бе като „препариран“.

Три минути по-късно „Интер“ удвои преднината си. Федерико Димарко бе изведе по левия фланг и пусна успоредно подаване на границата на пеналтерията на „Милан“ към Хенрих Мхитарян, който необезпокоявано нахлу централно в наказателното поле и с точен силен удар отбеляза второ попадение за „Змията“. До края на мача Хакан Чалханоглу удари греда, а дузпа за нарушение срещу Лаутаро Мартинес беше отменена след намеса на ВАР.

„Милан“ опита да реагира през второто полувреме, но единственото, което успяха да направят бе гредата, нацелена от Сандро Тонали.

Реваншът е във вторник, 17 май, от 22 часа отново на стадион „Джузепе Меаца“. При краен успех това ще е второ класиране на „Интер“ за финалите в Шампионска лига, след спечелването на купата през 2010 г.