Италия с класика срещу Турция на старта на EВРО 2020, пищно шоу откри надпреварата (видео)

0

На стадион „Олимпико“ в Рим Италия победи Турция с класическото 3:0 на старта на Евро 2020.

„Адзурите“ показаха страхотен футбол, тотално надиграха съперника си, който бе считан за един от „скритите фаворити“ на турнира. Въпреки тоталния им превес обаче и трите попадения паднаха през второто полувреме. Първо Мерих Демирал си вкара автогол в 53-ата минута. Берарди пусна една остра топка в наказателното поле, но топката рикошира в тялото на Демирал и попадна в собствената му мрежа за първия гол на Евро 2020.

В 66-ата Чиро Имобиле сложи точка на спора. Спинацола опита воле, което беше отразено от Чакър, но топката отиде при Имобиле, който не сгреши за 2:0. В 79-ата минута Инсиние с техничен удар направи резултата класически.

Така Италия записа 28-ми пореден мач без загуба и е съвсем близо до рекорда си от 30 срещи. В следващия кръг от група „А“ хората на Роберто Манчини играят с Швейцария, докато Турция среща Уелс.

Първенството бе открито с пищна церемония. Фойерверки, гигантски цветни топки и барабанисти, които се издигнаха до покрива на стадиона бяха част от спектакъла преди началото на първата среща на първенство. Андреа Бочели и U2 също бяха част от шоуто.