Излъчиха общинските първенци по бадминтон и хандбал

0

Вече са известни общинските първенци в ученическите първенства по бадминтон и хандбал.

В залата по бадминтон към спортен комплекс „Ялта“ се изиграха срещите при момчетата и момичетата 5-7 клас и юноши и девойки 8-10 клас на общинското първенство по бадминтон.

При момчетата победители станаха състезателите на ОУ „Любен Каравелов“, на почетната стълбичка след тях стъпиха представителите на ОУ „Васил Априлов“, а ОУ „Братя Миладинови“ се класира на трето място.

При момичетата 5-7 клас най-добри бяха от МГ „Баба Тонка“, втори завършиха от ОУ „Любен Каравелов“, а на трето място се класираха младите състезателки на СУПНЕ „Фридрих Шилер“. След тях класирането бе допълнено от ОУ „Васил Априлов“ и ОУ „Братя Миладинови“.

При юношите и девойките 8-10 клас също се състояха атрактивни двубои, като момичетата от АЕГ „Гео Милев“ надделяха над представителките на МГ „Баба Тонка“, докато при юношите Математическата гимназия и АЕГ „Гео Милев“ си размениха призовите места в класирането. Трети завършиха от ПГ по транспорт.

Проведе се и общинската надпревара по хандбал, в която се изиграха общо три двубоя. Първият мач при момичета 5-7 клас противопостави ОУ „Отец Паисий“ – гр. Мартен срещу СУ „Възраждане“, като хандбалистките от Мартен спечелиха двубоя. Индивидуални награди за най-добър реализатор, най-полезен състезател и най-добър вратар получиха съответно Анджелина Георгиева от ОУ „Отец Паисий“ – гр. Мартен, Раяна Оврева и Симона Черкезова от СУ „Възраждане“.

При момчетата отново състезателите на ОУ „Отец Паисий“ – Мартен грабнаха победата срещу ОУ „Отец Паисий“ – Русе. За най-добър реализатор и най-полезен състезател бяха определени Венимир Нешков и Павел Тодоров от училището в Мартен, а най-добър вратар стана Александър Ангелов от ОУ „Отец Паисий“ – Русе.

Последният двубой при юношите 8-10 клас изправи едни срещу други хандбалистите на ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“ и АЕГ „Гео Милев“, като в края на двубоя момчетата от ПГ по електротехника надвиха своя опонент. Никола Костадинов от ПГЕЕ беше избран за най-добър реализатор, а Калоян Димитров и Преслав Цанев от АЕГ „Гео Милев“ грабнаха призовете за най-полезен състезател и най-добър вратар.