Излъгахме Чехия с 1:0, само деца видяха първия успех на България от година

0
Българските национали

Българските национали записаха първа победа в квалификациите за Евро 2020 след домакински успех с 1:0 над Чехия.

Свидетели на първата победа на родните национали от година насам станаха само около 300 деца и стотина привърженици на чешкия отбор, тъй като мачът се игра без публика, заради наказание на българския отбор.

Голът за първия успех на „трикольорите“ след 13 месечната суша вкара Васил Божиков в 56-а минута. Защитникът се разписа с глава след центриране на Кирил Десподов от фаул.

Мачът бе официален дебют за новия селекционер Георги Дерменджиев, както и бенефис за капитана Ивелин Попов, който вчера обяви оттеглянето си от националния отбор.

През по-голямата част от игровото време предимството бе на гостите от Чехия, но те не съумяха да го материализират, а и вратарят Георги Георгиев бе много сигурен в действията си. Избраниците на Георги Дерменджиев все пак удържаха под сериозния натиск на Чехия и записаха ключова за своето самочувствие победа в последния си мач за годината.

Така българският тим все пак успя да завърши на 4-та позиция в групата, изпреварвайки състава на Черна гора с актив от 6 точки.