Изморен „Дунав“ отстъпи пред „Левски“

0

dunav8806-levski61„Сините феи“ изглеждаха доста изморени от сгъстения цикъл мачове за първенството и в турнира Еврокъп и това се оказа решаващо за крайния изход от двубоя. В играта им липсваше свежест, действията им бяха мудни и тромави, с което допълнително улесниха амбицираните си съпернички. На ниво бе единствено Шанте Еванс и Жаклин Златанова и донякъде Зорница Костова. Всички останали бяха далеч под това, което са показвали до момента. За това красноречиво говори и статистиката. За пръв път от доста време насам само две състезателки от състава на шампионките са записвали в актива си двуцифрен резултат! dunav8806-levski82„Сините“ диктуваха развоя през по-голямата част от  времетраенето на двубоя, на моменти преднината им достигаше 15-16 точки. Единствено в последната част, в която се опитаха да  дадат всичко от себе си, за да обърнат резултата, дунавки бяха равностойни на съперничките си, но силите им стигнаха само за да направят загубата „по-почетна“. За крайния резултат допринесоха и няколко отсъждания на реферите Златин Караниколов, Орлин Николов и Николай Костов, като особено важно бе решението им при отсъждане на пето лично нарушение на Жаклин Златанова малко повече от минута преди последната сирена, при преднина само от 3 точки за „Левски“ Шанте Еванс направи много силен мач за „Дунав 8806“, записвайки в актива си 33 отбелязани точки и 8 спечелени борби. Жаклин Златанова записа 15 точки. За „Левски“ Ралица Нанева направи впечатляващ мач с 26 точки, а Наташа Попович направи дабъл дабъл от 17 точки и 12 борби.