Къде ще гледаме мачовете от Европейското – пълна програма

0

Любителите на футбола ще могат да наблюдават мачовете от предстоящите финали на Европейското първенство по БНТ и НОВА.

Те ще бъдат програмирани в телевизионните канали БНТ 1, БНТ 3, NOVA и DIEMA. Ще има и онлайн стрийминг платформата PLAY DIEMA XTRA, както и онлайн на bntnews.bg и мобилното приложение BNT News.

Предаванията ще стартират на 11 юни от 22:00 ч. с мача на откриването между Турция и Италия, който ще бъде излъчен съвместно в каналите на Българската национална телевизия и Нова Броудкастинг Груп. Двете медии ще излъчат заедно още двубоя от груповата фаза между Унгария и Франция на 19 юни от 16:00 ч. и финала на първенството на 11 юли от 22:00 ч. Всяка една от двете телевизии ще излъчи пряко по 27 мача. Футболните двубои ще се проведат в Лондон, Мюнхен, Рим, Баку, Санкт Петербург, Букурещ, Амстердам, Севиля, Будапеща, Глазгоу и Копенхаген. За първи път мачове от финалния турнир ще има на територията на Азербайджан, Русия, Румъния, Унгария, Шотландия и Дания.

Разпределение на мачовете в каналите на БНТ и Нова Броудкастинг Груп

ГРУПОВА ФАЗА

 

11.06.2021 Турция – Италия 22:00 NOVA / БНТ
12.06.2021 Уелс – Швейцария 16:00 DIEMA
Дания – Финландия 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
Белгия – Русия 22:00 DIEMA
13.06.2021 Англия – Хърватия 16:00 БНТ 1 / БНТ 3
Австрия – Северна Македония 19:00 DIEMA
Нидерландия – Украйна 22:00 БНТ 1 / БНТ 3
14.06.2021 Шотландия – Чехия 16:00 DIEMA
Полша  –  Словакия 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
Испания – Швеция 22:00 DIEMA
15.06.2021 Унгария  – Португалия 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
Франция – Германия 22:00 NOVA
16.06.2021 Финландия – Русия 16:00 БНТ 1 / БНТ 3
Турция – Уелс 19:00 DIEMA
Италия – Швейцария 22:00 БНТ 1 / БНТ 3
17.06.2021 Украйна – Северна Македония 16:00 БНТ 1 / БНТ 3
Дания – Белгия 19:00 DIEMA
Нидерландия – Австрия 22:00 БНТ 1 / БНТ 3
18.06.2021 Швеция  – Словакия 16:00 DIEMA
Хърватия – Чехия 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
Англия – Шотландия 22:00 NOVA
19.06.2021 Унгария – Франция 16:00 DIEMA/ БНТ
Португалия – Германия 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
Испания – Полша 22:00 DIEMA
20.06.2021 Швейцария – Турция 19:00 DIEMA
Италия – Уелс 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
21.06.2021 Северна Македония – Нидерландия 19:00 DIEMA
Украйна – Австрия 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
Русия – Дания 22:00 БНТ 1 / БНТ 3
Финландия – Белгия 22:00 DIEMA
22.06.2021 Чехия – Англия 22:00 NOVA
Хърватия – Шотландия 22:00 БНТ 1 / БНТ 3
23.06.2021 Швеция – Полша 19:00 DIEMA
Словакия – Испания 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
Германия – Унгария 22:00 БНТ 1 / БНТ 3
Португалия – Франция 22:00 NOVA

 

 

ЕЛИМИНАЦИОННА ФАЗА

 

26.06.2021 Първи осминафинал – Амстердам 19:00 DIEMA
Втори осминафинал – Лондон 22:00 БНТ 1 / БНТ 3
27.06.2021 Трети осминафинал – Будапеща 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
Четвърти осминафинал – Билбао 22:00 NOVA
28.06.2021 Пети осминафинал – Копенхаген 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
Шести осминафинал  –  Букурещ 22:00 NOVA
29.06.2021 Седми осминафинал – Лондон 19:00 DIEMA
Осми осминафинал – Глазгоу 22:00 БНТ 1 / БНТ 3
02.07.2021   Първи четвъртфинал – Санкт Петербург 19:00 БНТ 1 / БНТ 3
Втори четвъртфинал – Мюнхен 22:00 NOVA
03.07.2021 Трети четвъртфинал – Баку 19:00 DIEMA
Четвърти четвъртфинал – Рим 22:00 БНТ 1 / БНТ 3
06.07.2021 Първи полуфинал – Лондон 22:00 БНТ 1 / БНТ 3
07.07.2021 Втори полуфинал – Лондон 22:00 NOVA
11.07.2021 Финал – Лондон 22:00 NOVA / БНТ

 

* БНТ и Нова Броудкастинг Груп запазват правото си на промени в програмата при необходимост.