Класика при старта на „петлите“, гол-технологията влезе в действие

0

france_honduras02Воденият от Дидие Дешан отбор спечели с 3:0 срещу Хондурас в среща от група Е. Два гола отбеляза Карим Бензема, който имаше основна заслуга и за третия. При него за първи път беше изпозлваха технологията на голинията. Решението беше, че попадение има и то е автогол на вратаря на Хондурас Ноел Ваядарес.

suiss_equador02В другия двубой от групата Швейцария се наложи трудно с 2:1 срещу Еквадор с късен гол на Харис Сеферович.

Енер Валенсия откри резултата за южноамериканците в 22-ата минута, когато след изпълнение на свободен удар отляво беше оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава. Резервата на Швейцария Адмир Мехмеди изравни по идентичен начин, само че след изпълнение на корнер в 49-ата минута. В третата минута на даденото от съдията продължение Сеферович реализира победното попадение.