Кой срещу кого на 1/4-финалите на Евро 2024? (Програма)

0

Приключиха осминафиналните битки на Евро 2024. Снощи Нидерландия разгроми с 3:0 Румъния, а Турция надви с 2:1 Австрия. Успехът осигури на двата тима място сред най-добрите осем в турнира.

Останалите отбори, които продължават битката за титлата, са Германия, Испания, Англия, Франция, Португалия и Швейцария.

Програмата на 1/4-финалите ще започне на 5 юли (петък) от 19:00 часа с големия сблъсък между Германия и Испания. Мачът ще се играе в Щутгарт и ще се излъчва по БНТ 1 и БНТ 3.

Бундестимът се радва на домакинската подкрепа, но „Ла Роха“ е най-впечатляващият отбор до момента и спечели всичките си 4 мача от началото на турнира.

Три часа по-късно в Хамбург е мачът между Португалия и Франция. На осминафиналите „мореплавателите“ се нуждаеха от дузпи, за да елиминират Словения, а „петлите“ повалиха Белгия с автогол в последните минути. Двубоят ще се излъчва по NOVA и DIEMA SPORT 3

Крайно неубедителният тим на Англия се промъкна в голямата осмица след инфарктен успех над Словакия и сега ще премери сили с винаги готовите да поднесат изненада швейцарци. Двубоят е на 6 юли (събота) в Дюселдорф    от 19:00 часа и ще се излъчва по DIEMA, DIEMA SPORT 3.

Четвъртфиналите ще приключат същата вечер с мача между Нидерландия и Турция от 22:00 часа. Той ще се играе от 22 часа в Берлин       и ще бъде предават по БНТ 1 и БНТ 3.