Кристина не успя да измъкне „Дунав“

0

Завърналата се след кратък престой в Израел Кристина престоя на терена 33 минути, през които направи дабъл дабъл с 23 точки и 10 борби, но в крайна сметка „сините феи“ отстъпиха двубоя с 67:72.

Двубоят бе изключително равностоен и оспорван. През първата четвърт нито един от двата тима не успя да вземе преднина, но през втората домакините от „Нефтохимик“ бяха по прецизни и се оттеглиха на почивка с аванс от 5 точки.

След подновяването на играта селекцията на Георги Божков успя не само да заличи пасива, но и в началото на четвъртата част след серия от 7 точки да поведе в резултата. Домакините обаче отговориха с 5-0 и си върнаха водачеството, което успяха да задържат до края. Един от решаващите фактори за загубата на „сините феи“ бе слабата им ефективност от линията за наказателни удари . Те реализираха едва 6 от 14-те си възможности – приблизително 43 %, докато процентът на съперничките им от „Нефтохимик“ бе почти двойно по-висок.

Много силен дебют за „Нефтохимик“ направи Глория Браун, която вкара 15 точки и спечели 16 борби.

За „Дунав 8806“ Кристина Сантяго вкара 23 точки и спечели 10 борби, Шанте Еванс се отчете с 13 точки и 8 спечелени борби.