Това съобщиха от пресцентъра на Българската народна банка. От там уточняват, че заради липса на политически консенсус БНБ продължава работата си по процедурата за специален надзор на групата на Корпоративна търговска банка, която към момента е за срок от три месеца.
По същото време пресцентъра на министерски съвет съобщи, че правителството ще продължи да подкрепя усилията на БНБ за намиране на цялостно решение за КТБ. От „Дондуков“ 1 уточняват, че гарантираните съгласно закона депозити в рамките на до 100 000 евро /196 000 лева/ ще бъдат изплатени по действащото законодателство, за което правителството ще съдейства с необходимия финансов ресурс.
„Продължаваме да считаме, че вариантите, при които жизнената част от КТБ с подкрепа от страна на БНБ, Фонда за гарантиране на влоговете и правителството продължава да работи, са за предпочитане пред стандартната схема на затваряне на банката и обезпечаване на вложителите до 100 хиляди евро. Правителството ще продължи да участва в консултациите на всички нива за намиране на конструктивното и работещо решение по казуса „КТБ“, пишат още от пресцентъра на МС.
Kато има фалит трябва да влезе синдик. Според закона синдикът следва да бъде от Фонда за гарнтиране на депозитите на гражданите. Сега то какво стана? Няма фалит пък банката не работи. Не влиза фонда за гарантиране на депозитите на гражданите защото няма фалит, ами влиза надзор.Апропо когато има фалит разрешеното забавяне за началото на изплащане на депозитите от фонда е 20 дни плюс още 10 по искане на фонда т.е. общо 30 дни. , но практически с презумпцията, че няма фалит и че надзора може да трае 6 месеца и прибавете тези тридесет дни станаха 7 месеца забавяне за достъп до средствата. И все пак не мога да не се запитам когато има надзор задължително ли е на не работи надзиравания? Ето това е някой да излезе и да прочете закона на хората ако те не искат или не могат да го прочетат.