„Ла фурия“ отнесе френските „петли“, ще играе за четвърта титла (видео)

0

Испания ще играе за четвъртата си титла на Европа, след като се класира за финала на първенството в Германия. Това стана факт след победа с 2:1 над Франция в първия полуфинал от турнира. “Петлите” поведоха в резултата още в 9-ата минута чрез Рандал Коло Муани, но много бързо “фуриите” обърнаха в своя полза чрез исторически шедьовър на 16-годишния Ламин Ямал в 21-ата мин. и на попадение на Дани Олмо в 25-ата. Ямал бе ключов фактор при победата на отбора , с което си заслужи наградата Играч на мача.

Тимът на Луис де ла Фуенте направи много силна първа част, в която осъществи обрат и доминираше. След почивката играта им беше доста по-предпазлива, регистрираха само един удар, но пък беше перфектен във владението на топката – 60:40 процента, с което почти не даде възможност на “петлите” да се върнат в двубоя.

Противник на испанците в битката за трофея ще бъде победителя от двойката Нидерлания – Англия.