„Левски“ продължава, ЦСКА и ЦСКА 1948 аут от Лигата на конференциите (видео)

0

„Левски“ продължава в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите, ЦСКА и ЦСКА 1948 отпадат от надпреварата.
Това е равносметката от представянето на българските отбори в третия по сила международен турнир.
„Левски“ победи македонския „Шкупи“ с минималното 1:0 в мача реванш от втория предварителен кръг. Победното попадение отбеляза резервата Марин Петков в 101-ата минута. Така сините отстраниха противника си с общ резултат 3:0, след успеха с 2:0 в първия сблъсък.

„Сепси“ разгроми ЦСКА с 4:0 в повторния дебют на Нестор Ел Маестро. Козмин Матей откри резултата с точно изпълнение от дузпа в 19-ата минута. Аднан Аганович направи 2:0 в 71-ата, след като бе оставен непокрит на няколко метра от голлинията. В последната минута на редовното време резервата Варга направи резултата „класически“, Алими оформи крайното 4:0 в 94-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Мено Кох.

ЦСКА 1948 отстъпи с 2:3 на ФКСБ и в Румъния след динамичен двубой. Дамян Джокович откри за домакините в 27-ата минута, Педриньо изравни резултата 4 минути след началото на второто полувреме. В 68-ата Реян Даскалов изведе селекцията на Атанас Рибарски напред.
Досадна грешка от Ерденис Гурища позволи на Джокович да изравни в 81-ата минута, а Попеску в добавеното време направи 3:2 за ФКСБ.