“Левски” с важна победа в Малта, ЦСКА с издънка срещу “Сейнт Патрик” (видео)

0

С гол на Филип Кръстев в 95-та минута “Левски” постигна важна победа с 1:0 при визитата си на Хамрун Спартанс в първи двубой от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

„Сините“ получиха отлична възможност да открият резултата още в 10-ата минута, когато Билал Бари бе фаулиран от Матю Гюламие, а главният рефер посочи „бялата точка“. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Филип Кръстев, който стреля, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата, пазена от Хенри Бонело.

Все пак, дълбоко в добавеното време на срещата, съставът на Станимир Стоилов откри резултата. Андриан Краев проба късмета си с изстрел от далечна дистанция, топката рикошира в бранител на Хамрун и попадна в краката на грешника Кръстев, който с прецизен изстрел прати топката точно под горната греда на вратата на „спартанците“.

Така Левски си осигури минимално предимство преди реванша на стадион „Георги Аспарухов“, който ще се проведе в четвъртък, 11 август, от 21 часа.

ЦСКА допусна загуба с 0:1 от Сейнт Патрикс Атлетик в първи двубой от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Единственото попадение в срещата на Националния стадион „Васил Левски“ бе отбелязано в 88-ата минута, когато силно изритана топка в половината на „червените“ бе грешно отиграна от бранителя Асен Дончев, който се опита да върне кълбото с глава към вратаря Бусато. Подаването на младока се оказа слабо и това позволи на Серж Атакай да овладее, да преодолее Бусато и да е отбележи в опразнената врата.

Реваншът е след седмица, на 11 август, от 21:45 часа в Ирландия.