Лига Европа: Лудогорец отстъпи пред Бетис, интригата в групата се решава в Рим

0

Лудогорец изигра силен мач, но загуби с 0:1 от Бетис у дома в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа.

През първото полувреме разградчани се представиха отлично, но един куп пропуски пред вратата на Клаудио Браво се оказаха фатални за поражението.

След почивката испанците стигнаха до победата с гол на резервата Набил Фекир и по този начин си гарантираха 1-то място в група „С“ с 13 точки.

В другия мач от групата Рома постигна трудна победа с 2:1 срещу ХИК Хелзинки

Тами Ейбрахам даде преднина на Рома в 41-та минута, когато се разписа с глава след центриране. ХИК изравни осем минути след началото на второто полувреме чрез Перпарим Хетемай, но Арту Хосконен си отбеляза автогол в 62-та и Рома отново поведе.

ХИК стигна до ново изравняване в 79-та минута с много красив гол на Дейвид Браун, който обаче беше отменен от главния съдия заради нарушение преди удара на играча на домакините.

Начело в класирането в групата е Бетис с 13 точки. Лудогорец и Рома имат по седем, но българският шампион все още е с едни гърди напред заради по-добрия си баланс в директните мачове. Двата отбора ще се изправят един срещу друг на 3 ноември в Рим в директен мач за излизане от групата.

Добрата новина за „Орлите“ е, че се гледат директните двубои, което означава, че ще ги устройва и реми в Италия, ако двата отбора завършат групата с равен актив.