Лига Европа: ЦСКА спечели точка на „Олимпико“, „Лудогорец“ губи в Линц

0

ЦСКА записа престижно равенство на митичния „Олимпико“ и спечели историческа точка завършвайки 0:0 мача от група „А“ с „Рома“ от турнира Лига Европа.

И двата тима имаха чудесни възможности за откриване на резултата, но до гол в мача не се стигна.

Хенрих Мхитарян нацели горната греда на пазената от Бусато врата през първото полувреме.

Малко преди края на срещата пък Али Соу бе изведен сам срещу Лопес, но стреля в обсега на стража и той спаси.

Вторият български представител в турнира – „Лудогорец“ загуби при визитата си на австрийския ЛАСК Линц в среща от Група J.

Балич откри за домакините още във 2-ата минута след удар около дъгата, който матира Пламен Илиев, а в 12-ата минута и Грубер удвои. В 15-ата минута Ману бе изведен сам срещу вратаря на домакините и успя да намали – 1:2.

В 35-ата минута Рагуз върна предимството на австрийците от два гола, след като засече центриране от легнало положение с левия крак. Балич в 56-ата минута на срещата се разписа за 4:1.

В 67-ата минута Ману направи 2:4, след като останал сам срещу вратаря. Пак той оформи крайното 3:4 в 72-ата минута, реализирайки отсъдената за нарушение на Гъргич, който бе изгонен от терена. Въпреки че бяха с човек повече, „орлите“ не успяха да изравнят.