„Ливърпул“ спечели Суперкупата на Европа след дузпи

0

„Ливърпул“ спечели Суперкупата на Европа след победа с 6:5 над „Челси“ след дузпи в Истанбул.

Двубоят, който беше вълнуващ и с много атаки към двете врати, завърши 1:1 в редовното време и 2:2 след продълженията. Оливие Жиру откри за Челси в 16-та минута, а Садио Мане изравни малко след началото на второто полувреме. Пак той изведе „Ливърпул“ напред в 95-ата минута, а след това в 101-ата Жоржиньо изравни от дузпа.

Резултата не се промени до края и мачът трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. При тях единствено Тами Ейбрахам изпусна и „Ливърпул“ спечели отличието за четвърти път в историята си. Успехът дойде в Истанбул, където през 2005 г. мърсисайдци вдигнаха купата в Шампионската лига след незабравимия обрат срещу „Милан“.

Мачът влезе в историята и като първия мъжки двубой от най-високо ниво под шапката на УЕФА, в който съдийската бригада беше съставена изцяло от жени. Двубоят беше ръководен от французойката Стефани Фрапар, а нейни асистенти бяха Манюел Николози и Мишел О’Нийл. Четвърти рефер беше турския арбитър Джунейт Чакър.