„Локо“ (Пд) и ЦСКА продължават в Лига Европа, „Славия“ отпадна

0

„Локомотив“ (Пд) и ЦСКА се класираха за втория квалификационен кръг на Лига Европа, докато „Славия“ не успя да запише втори успех при участието си в европейските клубни турнири и отпадна от по-нататъшно участие.

На стадиона в Подгорица „смърфовете“ победиха черногорския Искра (Даниловград) с 1:0. Голът за пловдивчани падна четвърт час преди края на редовното време, когато капитанът на Димитър Илиев реализира точно дузпа, отсъдена за нарушение на Лука Малешевич срещу Милош Петрович.

С немалка доза късмет ЦСКА се отърва от може би най-големия европейски позор в историята си и един от най-големите в клубния ни футбол изобщо. Малтийският „Сиренс“, който през годините е играл предимно в долните дивизии на миниатюрната островна държава, поведе в резултата в 69-а минута, след като при третото си положение Максуел стреля от 20 метра, топката рикошира в крака на Юга и влезе в мрежата. Ахмед Ахмедов и Али Соу спасиха „червените“ от резила. Бившият дунавец, който влезе като резерва, се разписа в 75-а минута, в първата минута на шестминутното добавено време, Соу донесе победата в първата минута от добавеното време

„Славия“ запазиха традицията да са най-бързо отпадащият от евротурнирите български отбор. „Белите“ останаха с една единствена победа от участията си в европейските клубни турнири в клубната си история  след 1:2 срещу албанския „Кукеси“. Трите попадения паднаха през второто полувреме. За домакините точни бяха Патрик Фрайдей Езе от дузпа и Годбърг Купър, а за „белите“ се разписа Калоян Кръстев.