„Лудогорец“ на крачка от групите на Шампионска лига след класика срещу „Слован“

0

Още по-хубавото е, че успехът прати българския шампион в последния кръг от „ситото“ на предварителните кръгове, при успех в който ще достигне до плейофите за груповата фаза на най-силния европейски клубен турнир. Негов съперник там ще бъде победителят от двубоя „Партизан“- „Ширак“.

Резултата откри Иван Стоянов с красив  гол от воле още в 3-ата минута, след отлично центриране на Жуниор Кайсара. В 12-ата минута Абало опъна мрежата на гостите за 2:0. До края на полувремето българският шампион имаше възможност за още няколко попадения, но Безяк и Абало проиграха положенията.

През вторите 45 минути „Лудогорец“ отново доминираше и логично стигна до трети гол. Негов автор в 78-ата минута бе Абало, след перфектен пас на резервата Димо Бакалов.