„Лудогорец“ аут от ШЛ след втора загуба от „Динамо“(видео)

0

Лудогорец отпадна от Шампионската лига след второто си поражение срещу Динамо Загреб. В среща-реванш от третия квалификационен кръг на най-силния клубен турнир в света българският шампион загуби с 2:4 като гост срещу първенеца на Хърватия и след общ резултат 3:6 ще играе в квалификациите за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

Разградчани завършиха срещата с осем футболисти заради червени картони на Доминик Янков, Рик Джонатан и Жан Карничник.

Срещата започна много лошо за гостите от Разград. В 12-ата минута Йосип Дрмич изведе домакините напред в резултата за 1:0. Ситуацията се усложни още повече след втория жълт картон на Доминик Янков в 17-ата минута.

Мислав Оршич още преди почивката успя да се разпише на два пъти, за да поведе Динамо с 3:0, като в 25-ата минута главният съдия отсъди дузпа за нарушение на Антон Недялков срещу Дарио Шпикич.

В края на полувремето сякаш надеждата се прокрадна за футболистите на Лудогорец. В даденото продължение Кирил Десподов върна един гол с мощен удар от воле за 1:3. След почивката пролича импулс в играта на Лудогорец. В 49-ата отново Кирил Десподов се разписа, този път от дузпа за 2:3.

Два червени картона на Рик Джонатан и Жан Карничник напълно обезкуражиха Лудогорец. Жан Карничник фаулира Мислав Оршич в наказателното поле, а на бялата точка застана Бруно Петкович, който реализира крайното 4:2.

В плейофа за Лига Европа българският шампион ще срещне Жалгирис, който също отпадна от Шампионската лига, след като загуби дуела с Бодьо/Глимт.