“Лудогорец” изпусна ХИК, взе само точка (видео)

0

“Лудогорец” изпусна възможността да си тръгне с пълен актив от точки при гостуването си на ХИК (Хелзинки) в среща от третия кръг на Група „С“ на Лига Европа.

Двубоят завърши 1:1. „Орлите“ откриха резултата в десетата минута след добра комбинация между Каули Оливейра и Матиас Тисера, за да може аржентинецът да порази скандинавската врата. Домакините стигнаха до равенството с гол на Перпарим Хетемай в 55-ата.

Следващият четвъртък, 13 октомври, двата отбора ще спорят отново един срещу друг – този път в България на „Хювефарма Арена“.

В другия двубой от групата на “Стадио Олимпико” “Бетис” победи “Рома” като гост с 2:1. Пауло Дибала откри за домакините в 34-ата минут от дузна, Гуидо Родригес изравни в 41-ата. Крайното 2:1 за “Бетис” оформи Луис Енрике в 87-ата минута на двубоя.

В класирането в групата начело е “Бетис” с пълен актив от 9 точки, пред “Лудогорец% – 4, “Рома” – 3 и ХиК – 1 точка.